O nas


Stowarzyszenie Skyrunning Poland tworzą pasjonaci biegów górskich.  Zarząd Stowarzyszenia to mocny zespół osób, które wspólnie opracowują koncepcje rozwoju biegów górskich w Polsce, tworzą nowy wizerunek polskich biegów za granicą oraz promują najlepszych biegaczy górskich podczas zagranicznych startów.

Rok 2013 jako okres przejściowy przyniósł oczekiwane zmiany i wzmógł naszą czujność. Jednocześnie zarys idei Skyrunning w Polsce uległ wyraźnej zmianie. Rok 2014 to przede wszystkim nowe wyzwania dla organizatorów biegów górskich oraz dla samych biegaczy. Zupełnie nowe wyzwania, nowe techniczne trasy oraz stale powiększające się grono partnerów, którzy wspólnie z nami postrzegają Skyrunning jako nieuchronny krok w rozwoju biegów górskich w Polsce.

Nasza ekipa to trzy osoby stanowiące zarząd oraz wsparcie techniczne.

Zarząd:

Paweł Raja – prezes

Paweł Raja - Skyrunning Poland

Paweł Raja – Skyrunning Poland

Specjalista od relacji z biegów wysokogórskich typu SkyRace i SkyMarathon.  Osoba odpowiedzialna za wprowadzenie i rozwój tej odmiany biegów górskich w Polsce. Autor relacji i newsów z zagranicy. Ukończył 5 biegów z cyklu SkyRace oraz 15 maratonów.

Dominik Ząbczyński – wiceprezes

Dominik Ząbczyński - Skyrunning Poland

Dominik Ząbczyński – Skyrunning Poland

Twórca portalu biegigorskie.pl, Mistrz Polski Masters 2012-2013. Człowiek, który ogarnia biegowy surrealizm na poziomie krajowym.

Damian Zawierucha – wiceprezes

Damian Zawierucha - Skyrunning Poland

Damian Zawierucha – Skyrunning Poland

Czołowy biegacz górski, maratończyk – zwycięzca maratonów w Luxemburgu i Ostrawie, 7 m-ce w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie 2013.

Wsparcie techniczne

Sara Szal

Sara Szal - Skyrunning Poland

Sara Szal – Skyrunning Poland

Nazywa się Sara, a Góry to jej największa miłość. Nie musi wcale po nich biegać, wystarczy że przebywa w lesie i od razu czuje harmonię. Na co dzień hasaa po pagórkach, zgłębia język norweski oraz studiuje wiertnictwo. Sara wyznaje zasadę co ma być to będzie i prę do przodu z uśmiechem na twarzy!

Paweł Sawicki

Paweł Sawicki - Skyrunning Poland

Paweł Sawicki – Skyrunning Poland

Ma 29 lat. Urodził się i mieszka w Warszawie. Z wykształcenia informatyk,  którego prawdziwą pasją jest sport. Przez wiele lat trenował tenis ziemny, a następnie był instruktorem. Oprócz tenisa, gra w amatorskich drużynach piłkarskich i jeżdżę na nartach. W 2013 r. zaczął poważniej biegać oraz zaliczył pierwszy maraton z czasem 3h 36 min. Ponieważ w górach czuje się jak w domu, to naturalnym krokiem było zainteresowanie się tą zupełnie nową formą biegania. Tak trafił na Skyrunning Polska i jest teraz z nami.

Najważniejsze cele na 2014 r. to próba pokonania 3h 00 min w maratonie oraz udział w pierwszych zawodach z cyklu Skyrunning.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s